Facebook like

FAQ

Z jakim wyprzedzeniem należy rezerwować termin?

Trudno to dokładnie określić, gdyż obowiązuje zasada „kto pierwszy, ten lepszy” :-) Gwarancją rezerwacji terminu jest podpisanie umowy oraz wpłata zadatku. Zawsze proszę o kontakt. Jeśli okaże się, że mam już zajęty interesujący Was termin, mogę polecić zaprzyjaźnionych fotografów lub możemy umówić się na sam plener ślubny.

Czy posiadasz upoważnienie do wykonywania zdjęć w kościele?

Tak – ukończyłem kurs fotografowania podczas celebracji liturgicznych i mam stosowne zaświadczenie.

Czy możemy zobaczyć przykładowy cały reportaż ze ślubu i wesela oraz sesję plenerową?

Oczywiście. Zapraszam na niezobowiązujące spotkanie, na którym będę mógł pokazać Wam nie tylko cały reportaż, ale także wywołane zdjęcia i gotowe albumy. Będzie to również okazja do poznania się i odpowiedzi na wszystkie nurtujące Was pytania.

Jaki jest Twój styl pracy w dniu ślubu?

Preferuję reportaż i rejestrowanie wydarzeń takimi, jakimi są, bez reżyserowania i ustawiania. Staram się wychwytywać najważniejsze dla Was chwile i momenty, na których będzie widać też emocje towarzyszące Wam i Waszym gościom w dniu ślubu. W ten sposób powstają zdjęcia bardziej naturalne, mające wdzięk i niepowtarzalność.
Na kilka dni przed, a także w dniu ślubu udzielam jedynie Młodej Parze kilku wskazówek i uwag jak przygotować się do reportażu ślubnego i sesji plenerowej.

Czy możemy zrobić sobie zdjęcia pozowane z rodziną i znajomymi?

Oczywiście. Jestem do Waszej dyspozycji przez cały dzień i takie zdjęcia możemy zrobić w dowolnym momencie. Szczegóły ustalamy zwykle przed ślubem lub w trakcie wesela.

A co jeśli byśmy chcieli mieś zdjęcie grupowe, na którym byliby wszyscy goście?

Zrobię i takie ujęcie – najlepiej jest je wykonać tuż po wyjściu z kościoła/USC, a jeszcze przed życzeniami. Wspólnie ustawiamy gości, według ich rangi i zgodnie z Waszym życzeniem. Takie ujęcie powstaje w kilka minut.

Czy robisz zdjęcia sam, czy też ktoś Ci pomaga?

Podczas ślubu i wesela pracuję sam, w plener zwykle jadę z asystentem. Jeśli macie takie życzenie, mogę również zorganizować reportaż robiony przez dwóch fotografów.

Czy dostaniemy zdjęcia również na płycie DVD?

Tak, choć coraz częściej zdjęcia przekazuję na pendrivie. Zdjęcia na płycie DVD/pendrivie są w formacie jpg, w najwyższej możliwej rozdzielczości i nie są zabezpieczone, więc możecie swobodnie wykonać kopię dla znajomych czy rodziny, zgrać je na twardy dysk – zawsze zalecam zrobienie takiego backupu.
Dodatkowo dostaniecie płytę (lub folder na pendrivie) ze zmniejszonymi zdjęciami, zoptymalizowanymi do używania w internecie – dzięki temu łatwo podzielicie się nimi ze znajomymi np. przez portale społecznościowe.

Czy możemy dostać wszystkie zdjęcia, tzw. surowy materiał?

Zdjęcia, które otrzymujecie na płycie, są starannie wyselekcjonowane i poddane obróbce. Surowego materiału nie udostępniam.

Gdzie wykonujesz zdjęcia?

Pracuję głównie na terenie woj. małopolskiego i podkarpackiego, ale dojazd nie stanowi problemu, wiec mogę być tam, gdzie mnie potrzebujecie. Ewentualne koszty dojazdu ustalane są indywidualnie.

Czy istnieje możliwość wykonania sesji narzeczeńskiej przed ślubem?

Oczywiście i gorąco do tego zachęcam. Poza tym, że będzie to dla Was świetna pamiątka, to także okazja abyśmy się lepiej poznali i abyście oswoili się z obiektywem. Ja zaś będę w stanie poznać lepiej Wasze oczekiwania i mocne strony, co zaowocuje jeszcze piękniejszą sesja ślubną.

Gdzie realizowany jest plener ślubny i czy może się odbyć w innym dniu niż sama uroczystość?

Bardzo często miejsce pleneru, lub przynajmniej styl w jakim ma byś wykonany (np. na łonie przyrody lub miejski), określają Państwo Młodzi. Ja oczywiście także mam wiele pomysłów i mogę Wam zaproponować coś ciekawego.
Zwykle proponuję, aby krótką sesję wykonać w dniu ślubu, a na dłuższy plener pojechać na spokojnie innego dnia.

Czy pijesz na weselu?

Tak, piję... kawę, herbatę i inne napoje bezalkoholowe.

Czy możemy sobie mówić na Ty?

Oczywiście. Chyba od tego pytania powinienem zacząć :-)

Jak długo po sesji trzeba czekać na zdjęcia?

Szczegółowy opis na temat obróbki i czasu oczekiwania na gotowy materiał możecie znaleźć TU.

Dlaczego na stronie nigdzie nie ma ceny?


Bo trudno ją precyzyjnie określić. W mojej ofercie znajduje się pakiet standardowy, ale zawsze modyfikuję go na życzenie Klientów tak, by spełnić ich oczekiwania. Ostateczną cenę – potwierdzoną umową z gwarancją niezmienności ceny – będę w stanie podać odpowiedzialnie dopiero poznawszy Wasze preferencje.


Zapraszam do kontaktu!